Šildymo įranga pramonėi

eko-cks-multi 270-166 bio-ck-p-gotfire-unit ckk-kontejnerske-kotlv eko-cks-p-unit-300x300 eko-cks-p-unit-300x300 1

Šildymo įranga skiedroms

Konteinerinės katilinės

Šildymo įranga granulėms

AGRO biokurui

 

Informacija apie medienos granulės.

Vienas iš efektyviausių energijos gavimo būdų šiandien yra taip vadinamų granulių ir medienos granulių deginimas. Ši, ekologiškai neutralaus kuro rūšis, kuri buvo išrasta Amerikoje, praėjusio amžiaus pabaigoje yra gaminama iš bet kokios medienos (medžio žievės, skiedros, žemės ūkio atliekų, šiaudų, taip pat, durpių ir biologinių atliekų) presavimo būdu ir be cheminių medžiagų, priemaišų, 6-23mm. skersmens ir ivairaus ilgio.

Granulių deginimo metu į atmosferą yra išmetama lygiai toks pat CO2 kiekis, kiek yra sunaudojama augalo, jo augimo metu, arba išsiskiria į atmosferą supuvusios medienos skaidymo metu – būtent dėl to šis kuras yra ekologiškai neutralus, neteršia gamtos. Granulės nuo įprastos medienos skiriasi žemu dregmės lygiu (8-12% dregmės prieš 30-50% medienoje) ir didesniu – beveik pusantro karto  tankiu. Šie bruožai palyginus su malkomis, aprūpina aukštą šilumos gamybos gebėjimą. 1kg granulių deginimo metu išsiskiria apie 4,2Kcal šilumos. Norint palyginti, 1-os tonos granulių deginimo metu išsiskiria tiek pat energijos, kiek deginant 1,6 tonų medienos, 480 kub.m dujų, 500l. Dyzelino, 700l. Mazuto. Imant 0.5% granulių pelenų kiekio, visas nesudegęs likutis yra 0,5% kuro apimties, išmetamų dujų, susidarančių deginant granules. Jos yra bespalvės ir žemos temperatūros, o pelenų likutis gali būti naudojamas, kaip puiki trąša augalams.

Medienos granulių atradimas yra visiškai pritaikytas automatizuoti jų deginimo procesą, šildymo katiluose. Būtent todėl jas vadina „Skystu medžiu“.

Granulės gali būti saugomos ilgą laiką ir nereikalauja ypatingų laikymo sąlygų, išskyrus tiesioginį vandens patekimą. Be to, granulių saugumo, pervežimo, saugojimo ir deginimo rodikliai yra nepalyginamai geresni už kitų kurų rūšių rodiklius.